Müasir dövrdə maliyyə savadlılığı hər bir vətəndaşın rifahının və maliyyə təhlükəsizliyinin əsas sütunlarından biridir. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən təsdiq edilmiş “Maliyyə Maarifləndirilməsi üzrə 2026-cı ilin Fəaliyyət Planı” çərçivəsində əhalinin maliyyə biliklərinin artırılması, düzgün maliyyə qərarlarının verilməsi və maliyyə xidmətlərindən səmərəli istifadə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi prioritet istiqamətlərdəndir.
Bu səhifədə Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının (AMFA) təşkilatçılığı ilə 2026-cı il ərzində bank olmayan kredit təşkilatları (BOKT) tərəfindən həyata keçirilən fəaliyyətlər, maarifləndirici təşəbbüslər və müvafiq resurslar təqdim olunur.
Qlobal Pul Həftəsi 2026 çərçivəsində maarifləndirici posterlər
Qlobal Pul Həftəsi 2026 (#GlobalMoneyWeek2026, #SmartMoneyTalks, #MaliyyəSavadlılığı) kampaniyası çərçivəsində 16–19 mart 2026-cı il tarixlərində maliyyə savadlılığının təşviqi məqsədilə maarifləndirici posterlər hazırlanmışdır. Sözügedən materiallar əhalinin maliyyə davranışlarının yaxşılaşdırılması, düzgün maliyyə qərarlarının verilməsi və maliyyə alətlərindən səmərəli istifadə vərdişlərinin formalaşdırılmasına dəstək göstərmək məqsədi daşıyır.

In modern times, financial literacy is one of the main pillars of the well-being and financial security of every citizen. Within the framework of the "Action Plan for Financial Education for 2026" approved by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, increasing the financial knowledge of the population, developing the skills to make the right financial decisions and effectively use financial services are among the priority areas.
This page presents activities, educational initiatives and relevant resources implemented by non-bank credit organizations (NBCOs) during 2026, organized by the Azerbaijan Microfinance Association (AMFA).
Maarifləndirici Videoçarxlar
mYGov -Vacib Sənəd və Dövlət Xidmətlərinə Çıxış Platforması!
İstehlakçı Hüquqları və Şikayət Mexanizmləri!
Sadə Maliyyə Bilikləri - Uğurlu Maliyyə Gələcəyi!
Rəqəmsal Bankçılıq - Sürətli Maliyyə Xidməti!
Savings - Reliable Security for the Future!
What is Budget Management? - Part 2
What is Budget Management? - Part 1
What is the Encumbrance of Movable Property?
Educational posters as part of Global Money Week 2026
As part of the Global Money Week 2026 (#GlobalMoneyWeek2026, #SmartMoneyTalks, #FinancialLiteracy) campaign, educational posters were prepared to promote financial literacy on March 16–19, 2026. These materials aim to support the improvement of the population's financial behavior, making sound financial decisions, and forming habits for the effective use of financial instruments.