Kənd təsərrüfatı krediti
BOKT “Qafqaz-Kredit” MMC-nin Kənd təsərrüfatı kredit məhsulunun hədəf qrupunu fəaliyyəti sahibkarlıq subyekti sayılmayan AKT-lər (ailə kəndli təsərrüfatları) və kənd təsərrüfatı üzrə mikro sahibkarlıq subyektləri təşkil edir. Hər iki hədəf qrupunun istehlak və yaşayış tələbatından yaranan xərcləri qarşılamaq üçün maliyyəyə çıxış imkanlarının  məhdudluğunu əsas tutaraq, kreditin təyinatına həm biznes fəaliyyətindən, həm də istehlak və yaşayış tələbatından yaranan xərclərin kreditləşməsi daxil edilir.
Kənd təsərrüfatı kreditin məqsədi
Maliyyələşdirilməsi qanunla qadağan olunmayan, ətraf mühitə zərər verməyən, ictimai asayişə zidd olmayan  istənilən kənd təsərrüfatı fəaliyyət sahəsinin inkişafı və digər şəxsi istehlak ehiyaclarının qarşılanması
Kənd təsərrüfatı kredit şərtləri
Kreditin təminatı:Zaminlik, qızıl-zinət əşyaları, daşınar/daşınmaz əmlakın girovu
Komissiya haqqı:Yoxdur
Kredit məbləği:600-20000 AZN
İllik faiz dərəcə:19,96-24,62%
Faktiki illik faiz dərəcə (FİFD):25%
Kredit müddəti:8 – 36 ay
Güzəşt müddəti:3 -12 ay
Kənd təsərrüfatı kredit məhsulundan fayadalanmaq üçün aktiv VÖEN-nin və yetərli gəlirin olması, kredit tarixçənizdə gecikmənin olmaması, Zamin və ya əmlak girovu kimi təminat, etibarlı şəxsiyyət vəsiqəsi, fəaliyyətiniz barədə lazımi məlumat və sənədlərin təqdim edilməsi, sahibkar və ya cari bank hesabı tələb edilir.

The target group of NBCO "Caucasus-Credit" LLC's agricultural loan product is FPFs (family peasant farming ) whose activities are not considered entrepreneurial entities and micro-entrepreneurial entities in agriculture. Based on the limited access to finance to meet the expenses arising from the consumption and living needs of both target groups, the purpose of the loan includes the lending of expenses arising from both business activity and consumption & living needs.
Purpose of the agricultural loan
Financing of development of any agricultural field of activity and meeting other personal consumption needs that are not prohibited by law, do not harm the environment and do not conflict with public order
Terms of agricultural loan
Loan security:Guarantee, jewelry, movable/immovable property pledge
Loan amount:AZN 600-20000
Annual interest rate:19,96-24,62%
Effective annual interest rate (APR):25%
Loan term:8 - 36 months
Grace period:3 - 12 months
In order to benefit from Agricultural loan product, a minimum of 6 months of official work experience or, if you are an individual entrepreneur, the presence of an active TIN and sufficient income, no delinquencies in your credit history, as collateral for a loan order of more than 500 manats a guarantor or a pledge of property, a group guarantee for group loans, a valid ID card, proof of income, current bank account are required.