- 12.06.2002: BOKT “Qafqaz-Kredit” MMC Danimarka Qaşqınlar Şurası beynəlxalq humanitar təşkilatı tərəfindən təsis olunmuşdur.
- 16.09.2002: 1066 saylı Dövlət Qeydiyyat nömrəsi ilə Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi Hüquqi Şəxslərin Dövlət Qeydiyyatı İdarəsi tərəfindən qeydiyyata alınmışdır.
- 10.10.2003: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən məhdud bank fəaliyyətinin aparılmasına icazə verən milli və xarici valyutada kreditlər verilməsi üçün müddətsiz lisenziya verilmişdir.
- 13.12.2003: Az təminatlı icmaların ümumi rifah halının yaxşılaşdırılmasına çalışan mikro-maliyyə institutuna (bundan sonra – MMİ) ilk topdansatış kredit verilməklə maliyyə xidməti göstərilməsinə başlanılmışdır.
- 13.02.2004: Sabirabad rayonunda məskunlaşan məcburi köçkünlərdən ibarət az təminatlı fiziki şəxslərə mikro kredit xidməti göstərilməsinə başlanılmışdır.
- 20.10.2004: Sabirabad rayonunda məskunlaşan məcburi köçkünlərdən ibarət az təminatlı fiziki şəxslər üzrə mikro kredit portfeli işçi heyəti ilə birlikdə az təminatlı icmaların ümumi rifah halının yaxşılaşdırılmasına çalışan MMİ-na təhvil verilmişdir.
- 08.12.2009: Fevral-oktyabr, 2004-cü il dövründə həyata keçirilən fiziki şəxslərə mikro kredit verilməsi xidməti bərpa edilmişdir.
- 11.10.2010: Danimarka Qaçqınlar Şurası beynəlxalq humanitar təşkilatı tərəfindən müəyyən öhdəliklərin yerinə yetirilməsinə zəmanətin verilməsi şərtilə nizamnamə kapitalındakı yüz faizlik payı BOKT “Qafqaz-Kredit” MMC-nin milli işçi heyətinə bağışlanmışdır.
- 27.01.2014: Hüquqi ünvanın dəyişilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən əvvəlki lisenziya təminatlı və təminatsız kreditlərin verilməsini, habelə qanunvericilikdə nəzərdə tutulan digər fəaliyyət növləri ilə məşğul olmaq hüququ verən yeni lisenziya ilə əvəz olunmuşdur.

- 12.06.2002: NBCO "Caucasus-Credit" LLC was founded by the international humanitarian organization Danish Refugee Council.
- 16.09.2002: It was registered by the State Registration Department of Legal Entities of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan with State Registration No. 1066.
- 10.10.2003: An indefinite license was issued by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan allowing limited banking activities for granting loans in national and foreign currency.
- 13.12.2003: Providing of financial services was started by giving the first wholesale loan to the micro-finance institution (hereinafter referred to as MFI), which works to improve the general wellfare of low-income communities.
- 13.02.2004: The provision of microloan services to low-income individuals consisting of internally displaced persons living in Sabirabad district has been started.
- 20.10.2004: The microloan portfolio on low-income individuals who are internally displaced persons living in the Sabirabad region along with its staff was handed over to the MFI, which works to improve the general well-being of low-income communities.
- 08.12.2009: The service of providing microloans to individuals, which was implemented in the period of February-October, 2004, has been restored.
- 11.10.2010: The international humanitarian organization Danish Refugee Council donated a hundred percent its share in the charter capital to the national staff of NBCO "Caucasus-Credit" LLC under the condition of guaranteeing the fulfillment of certain obligations.
- 27.01.2014: In connection with the change of legal address, the previous license was replaced by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan with a new license that gives the right to issue secured and unsecured loans, as well as engage in other types of activities permitted by legislation.